www.kern-remember.cz     oficiální stránky brměnské rockové kapely
   
   
 
Novinky
Historie
Diskografie
Obsazení
Fotogalerie
Koncerty
Rozhovory
Texty, MP3, Midi
Video
Příběhy

Obsazení

Jaroslav Albert Kronek (*11. 5. 1954)
V Kernu zpívá už dvaadvacet let. Pokud někdy vystupuje sólově (většinou na halfplayback), pak je to vždy propagace domovské skupiny. Od roku 1995 je Jaroslav Albert Kronek spolumajitelem úspěšné realitní kanceláře Realica. „Ten název je jasný – je to podle vzoru Metallica. Práce v realitách mě baví, je pestrá a zajímavá, přináší živý kontakt s lidmi a je pro mě samotného docela náročná – musíš pro klienty opravdu něco udělat, dnes nemůžeš jen tak čekat, že ti někdo dá provizi pro nic za nic,“ popisuje své působení v realitní branži zpěvák Kernu. Jeho největším koníčkem jsou motokáry – působí v klubu Kart Arena Brno, jezdí spoustu soutěží a zúčastnil se dvanáctihodinového motokárového maratonu, který byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Nebojí se počítačů ani digitálních fotoaparátů.

Libor Machata (*21. 5. 1953)
Baskytarista Kernu zůstává v posledních letech důsledně „na volné noze“. Kromě hraní má spoustu dalších uměleckých aktivit. Ilustroval několik knih (Petr Rímský – Ze života muzikantského, knihy povídek psané brněnským „hantecem“ Špígl hantecu, Storky z Erbecu a Velký slovník hantecu, Luboš Veselý – Country kuchařka, Vladimír Hrubý – Tak trochu jiné namlouvání), pro děti vytvořil knihu a MC vlastních pohádek, písniček, hádanek her a malůvek Markétka a čaroděj Kalambúr (edice Nova) a několik komiksových seriálů (časopisy Betynka, Dítě). Navrhl obaly cédéček pro Jaroslava Samsona Lenka, Slávka Bouru, Jarka Filgase, Semtex či Lehkou nohu. Píše články do časopisů (Hitbox, Betynka) a písňové texty (Kern, Malevil, Kečup, CI5, Corona). Jeho doplňovačky, spojovačky, rébusy slovní i kreslené zdobí časopis Luští celá rodina, minikomiksy a kreslené vtipy zase časopisy Dechovka, New Express a Ahold. „Teď se snažím dokončit svou druhou knihu pohádek a taky se starám o náš dům – museli jsme vytvořit družstvo, abychom si ho mohli koupit, a stal jsem se čímsi jako výkonným ředitelem. Původně jsem měl být předsedou, ale to se mi ostatním podařilo rozmluvit – předseda nemůže mít cop...“ představuje úsměvem svou novou povinnost Libor Machata.

Karel Vodička (*10. 10. 1957)
S Kernem přestal hrát až v polovině devadesátých let. „Měli jsme s kapelou bouračku v autě a poranil jsem si ruku, takže jsem bicí předal Víťovi Fraňkovi, což je synovec mé ženy, kterého jsem své party poměrně rychle naučil,“ vysvětluje Karel Vodička důvody, proč přesedlal z aktivní muzikantské dráhy na zvukařinu. Jeho firma Morava Sound Servis zajišťovala zvuk a světla většině významných tuzemských rockových celebrit – Kabátu, Olympiku, Argemě, Chinaski, Premieru. „Zvučil jsem taky spoustu festivalů a poslední dva roky česká vystoupení Tublatanky,“ dodává Karel Vodička. Morava Sound Servis se samozřejmě také stará o kompletní technickou realizaci Kern Remember Tour.


Slávek Karásek (*28. 3. 1960)
Kytarista Kernu a v občanském životě Ing. Jaroslav Karásek líčí své životní osudy let posledních takto: „Po odchodu z kapely v roce 1990 jsem začal pracovat na odborném učilišti jako náměstek pro zbytečné záležitosti. Ačkoli učiliště bylo plné mladých děvčat, která mi všemožně nadbíhala, jelikož školník o mně za dvě piva a jedny Marlbora rozhlásil, že jsem milionář, přesto se mi tamní svět zdál brzy příliš šedivým. To jsem vyřešil migrací k firmě zabývající se prodejem barev a laků všeho druhu. Co se týče hudby, dal jsem si cca pět let bigbítové prázdniny a věnoval se pouze občasnému drnkání na kytaru v záři ohňů a stínu beček. Někdy v roce 1995 se v mé rodné vísce začaly organizovat vzpomínkové rockové večery zvané Born to Bosonohy. Tehdy mě ukecali kamarádi z kapely Patent (s nimi jsem hrával někdy po vojně – rok pro úplnost neuvádím) a já znovu začal trápit svoji starou placatou kytaru. Od těch dob s „Patentama“ hrávám sem tam na nějaké zábavě či festivalu. V devatesátém osmém znovu střídám zaměstnání – tentokrát pracuji ve firmě zabývající se demolicemi a recyklací stavebních sutí. Takže co jsem se v mládí naučil stavět … to v „pozdním mládí zase bourám“. No a vo tom to je!“

Antonín „Tony“ Vodička (*29. 8. 1954)
Kytarista Tony Vodička se po svém odchodu z Kernu věnoval muzice jednak jako učitel hry na kytaru, jednak sám aktivně hrál. „V letech 1991-93 jsem byl angažován v muzikálu Rebel brněnského skladatele Lubomíra Vetešky, kde jsem hlavně získal cenné zkušenosti s bigbandovým aranžmá. Souběžně s tím jsem působil v rockové kapele Regon, jejíž činnost postupně vyvrcholila natočením tří CD a působením v televizních hitparádách TV Prima a Nova. Nicméně, když „zavolal“ hlas srdce a objevila se šance obnovit Kern, vytasil jsem srdce své k dobře mířené ráně...,“ říká Tony Vodička a dodává: „To není z mé hlavy, to je Gellner...“

 

Reklama

Foto ze setkání zástupců Pivovaru Černá Hora, kapely KERN a piva KERN.

Stránky pivovaru
www.pivovarcernahora.cz

© Copyright 2006 Kern-remember